9:01 am - Monday August 29, 2016
Vellezerit Keta

Vellezerit Keta nga Bulqiza, promovues te turizmit shqiptar

Pasi ka mbyllur fazën intensive të përgatitjeve, Gjetan Keta ka ardhur në Tiranë...

kromi bulqize

Bulqize, ulet cmimi i kromit, mbyllen disa kompani shfrytezuese

Rënia e çmimit të kromit në tregun ndërkombëtar ka mbyllur disa kompani të...

spitali

Bulqize, pavionet e spitalit pa ngrohje

Spitali i Bulqizës vijon të jetë pa ngrohje prej vitesh. Në asnjë nga pavionet...

kinezi

Bulqizë, kinezët vetëmbrohen nga grabitësit

Bulqizë, kinezët shpëtojnë me vetëmbrojtje nga grabitësit me maska. Tre qytetarë...

miniera-e-bulqizes-galeria

Bulqizë, plagoset minatori nga rrëshqitja e dheut

Një aksident me plagosjen e një minatori ka ndodhur pasditen e së mërkurës në...

F.Alla

Ferit Alla, ekonomisti i suksesshem i gjeologjise dhe minieres se Bulqizes

Burrat e fisit Allhyseni nuk e hoqën pushkën nga krahu. Hazizi, vëllai i Hasanit,...

Vellezerit Keta

Vellezerit Keta nga Bulqiza, promovues te turizmit shqiptar

Pasi ka mbyllur fazën intensive të përgatitjeve, Gjetan Keta ka ardhur në Tiranë...

kromi bulqize

Bulqize, ulet cmimi i kromit, mbyllen disa kompani shfrytezuese

Rënia e çmimit të kromit në tregun ndërkombëtar ka mbyllur disa kompani të...

spitali

Bulqize, pavionet e spitalit pa ngrohje

Spitali i Bulqizës vijon të jetë pa ngrohje prej vitesh. Në asnjë nga pavionet...

miniera-e-bulqizes-galeria

Bulqizë, plagoset minatori nga rrëshqitja e dheut

Një aksident me plagosjen e një minatori ka ndodhur pasditen e së mërkurës në...

bigbro8

Shiko Big Brother Albania 8 Live

Shiko Big Brother Albania 8 Live Online – Big Brother Albania 8 Live për ju 24...

femrat

Shiko filmin “FEMRAT” te Ermal Mamaqit

Filmi Femrat i Ermal Mamaqit – Shiko filmin shqiptar Femrat me aktorin Ermal...

bbalb7

Shiko Big Brother Albania 7 Live

Shiko Big Brother Albania 7 Live Online – Big Brother Albania 7 Live për ju 24...

bbalb7

Nis Big Brother 7 Albania

Rikthehet Big Brother nga e premtja mbrëma në edicionin e tij të shtatë. 19 banorë...

vace-zela

Lamtumirë Vaçe Zela!

Eshtë përcjellë për në banesën e fundit mes duartrokitjesh, lulesh,lotësh...

bulqiza

Turizmi rural dhe malor në Bulqizë

TURIZMI RURAL DHE MALOR NË BULQIZË SI ALTERNATIVË DHE SFIDAT QË E PRESIN ATË Ky...

femijet-e-kromit-bulqize

Fëmijët minatorë të Bulqizës

Shumë gjëra kanë ndryshuar në Shqipëri muajt e fundit, por jo fati i fëmijëve...

shen-valentini

Dita e Shen Valentinit, kur dashuria humbet kuptimin

[icon name=”icon-heart” size=”3x” color=”#E632CE”...

shkolla-e-pare-shqipe-1

Shkolla e parë shqipe në Zerqan të Dibrës

Udhëheqësit e Rilindjes së ndritur kombëtare rrezore joshën disa ideatorë...

minatoret-e-Bulqizes

Minatori i përndjekur: Komunizmi më përndoqi, demokracia më zhgënjeu

Bardhyl Murrja ka punuar 12 vjet në minierë, por pensioni për punën e rëndë...

Lëngu i vishnjes ndihmon për një gjumë më të mirë

Nëse pini lëng të vishnjës, kjo do t’ju ndihmojë të flini 25 minuta më shumë,...

Vellezerit Keta

Vellezerit Keta nga Bulqiza, promovues te turizmit shqiptar

Pasi ka mbyllur fazën intensive të përgatitjeve, Gjetan Keta ka ardhur në Tiranë...

partizani-tirana

Tirana triumfon në derbin ndaj Partizanit

Tirana fiton minimalisht derbin e 137-të me Partizanin dhe kërcen “samba”....

Erikson-Aga

Erikson Aga, portieri që kërkon të ndjekë shembullin e Etrit Berishës

Është shpallur kampion në Kategorinë e Dytë me Albpetrolin dhe duhej të aktivizohej...

shqiperi-armeni-live

Shiko Shqipëri – Armeni Live Online

Shiko ndeshjen miqësore Shqipëri vs Armeni Live Online me koment shqip në internet. Ndeshja...

ilia-kareli

Videoja e tortures se shqiptarit te dhunuar Ilia Kareli (VIDEO)

Pas fotografive të gazetës ‘To Vima’ nga çastet e fundit të jetës...

WhatsApp

Facebook blen WhatsApp për 19 miliardë

Facebook njoftoi se ka rënë dakord të blejë shërbimin e mesazheve celulare WhatsApp...

nokia-x

Nokia se shpejti me modelin e saj te ri Nokia X (Normandy)

Këto ditë në internet janë publikuar disa detaje të reja për modelin e ri të...

samsung-galaxy-ace

Samsung S5830 Galaxy Ace

Familja Samsung Galaxy edhe më shumë është zgjeruar me modele të rinj dhe me...

Subscribe to Bulqiza

Bulqiza

F.Alla

Ferit Alla, ekonomisti i suksesshem i gjeologjise dhe minieres se Bulqizes

Burrat e fisit Allhyseni nuk e hoqën pushkën nga krahu. Hazizi, vëllai i Hasanit, ishte i zgjedhur...
Vellezerit Keta

Vellezerit Keta nga Bulqiza, promovues te turizmit shqiptar

Pasi ka mbyllur fazën intensive të përgatitjeve, Gjetan Keta ka ardhur në Tiranë për t’i dhënë...
kromi bulqize

Bulqize, ulet cmimi i kromit, mbyllen disa kompani shfrytezuese

Rënia e çmimit të kromit në tregun ndërkombëtar ka mbyllur disa kompani të nxjerrjes së këtij...
Subscribe to Opinion

Opinion

bulqiza

Turizmi rural dhe malor në Bulqizë

TURIZMI RURAL DHE MALOR NË BULQIZË SI ALTERNATIVË DHE SFIDAT QË E PRESIN ATË Ky studim ofron një...
femijet-e-kromit-bulqize

Fëmijët minatorë të Bulqizës

Shumë gjëra kanë ndryshuar në Shqipëri muajt e fundit, por jo fati i fëmijëve të qytetit të...
shen-valentini

Dita e Shen Valentinit, kur dashuria humbet kuptimin

[icon name=”icon-heart” size=”3x” color=”#E632CE” align=”left”]14...