3:21 pm - Monday March 20, 9178

Aksident i rëndë në komunën Fushë-Bulqizë

Një aksident i rëndë raportohet të ketë ndodhur në orët e para të mëngjesit të sotëm në Fushë-Bulqizë. Një furgon me pasagjerë është përplasur me një automjet tip ‘Benz’, ndërsa nga të dhënat e para mësohet se dy persona kanë humbur jetën dhe 6 të tjerë janë plagosur rëndë.

Policia e mbërritur në vendngjarje, saktëson se aksidenti ndodhi rreth orës 06:20 të mëngjesit, ndërkohë që ende nuk dihen shkaqet. Po sipas policisë, viktima të këtij aksidenti kanë mbetur shtetasit, Guri Tollia 52 vjeç e Rexhep Boça 57 vjeç. Mësohet se viktimat udhëtonin në autoveturën tip ‘Benz’, ndërsa shkonin në një dasmë në Durrës. Për dy nga gjashtë të plagosurit e tjerë është nisur urgjentisht një helikopter nga Tirana, për t’i transportuar drejt Spitalit Ushtarak.

Filed in: Uncategorized

No comments yet.

Leave a Reply