12:31 am - Saturday March 24, 2018

Alexis Sanchez, zyrtarisht tek Barcelona

Barcelona ka prezantuar të hënën blerjen më të re të saj, sulmuesin kilian Alexis Sanchez. Ai kaloi nga Udineze në “Kamp Nou” për shifrën e 26 milionë eurove, plus 11.5 milionë bonuse, në rast arritjesh të rezultateve të mëdha. Vetë sulmuesi u shpreh i emocionuar për këtë aventurë të re, që e ka kaluar nga një klub modest si Udineze, në një nga më të mëdhenjtë e botës. “Kur isha fëmijë, dëshiroja të luaja në skuadrën më të mirë të botës dhe ajo skuadër është Barcelona. Tani çdo gjë është reale, unë jam këtu dhe po flas me ju”, tha Sanchez, përpara gazetarëve. Ai deklaroi gjithashtu se ka shumë për të mësuar përkrah futbollistëve si Lionel Mesi apo Ksavi Hernandez. “Të gjithë këtu kemi për të mësuar prej Leos dhe shpresoj të ndodhë kjo. Unë dua të mësoj prej Mesit, Ksavit, prej të gjithëve”, tha sulmuesi me modesti./Bulqiza Online/

         

Filed in: Uncategorized

No comments yet.

Leave a Reply