1:21 pm - Saturday April 21, 2018

Author Archives: admin

Nis Big Brother 7 Albania

Rikthehet Big Brother nga e premtja mbrëma në edicionin e tij të shtatë. 19 banorë do të hyjnë në shtëpinë më të vëzhguar për të jetuar një aventurë, që sic koha e ka treguar u ka ndryshuar jetën shumë prej atyre që kanë...

Si te gatuajme gjilnare

Si te gatuajme gjilnare, ëmbëlsirë dibrane – Receta gatimi për gjilnare, ëmbëlsirë dibrane. Për të gatuar gjilnare veprojmë në këtë mënyrë: Ziejmë qumështin me gjalpin dhe sheqerin. Pasi kanë rënë në valë hedhim...

Si te gatuajme sarme me laker

Si te gatuajme sarme me laker – Receta gatimi sarme me laker. Për të gatuar sarmë me lakër veprojmë në këtë mënyrë: Pastrojmë lakrën nga gjethet e prishura, e ndajmë në dysh si dhe ja heqim kërcellin. E vëmë në tenxhere...

Si te gatuajme lazanja me perime

Si te gatuajme lazanja me perime – Receta gatimi për lazanja me perime. Për të gatuar lazanja me perime veprojmë në këtë mënyrë: Skuqim kubikët e patëllxhanit në zjarr të mesëm deri sa të marrin ngjyrë. Heqim patëllxhanët...

Si te gatuajme penne me domate, spec djegës dhe spinaq

Si te gatuajme penne me domate, spec djegës dhe spinaq – Receta gatimi për penne me domate, spec djegës dhe spinaq. Për të gatuar penne me domate, spec djegës dhe spinaq veprojmë në këtë mënyrë: Ziejmë pennet në ujë me...

Lëngu i vishnjes ndihmon për një gjumë më të mirë

Nëse pini lëng të vishnjës, kjo do t’ju ndihmojë të flini 25 minuta më shumë, zbulon studimi më i ri. Hulumtimi tregon që njerëzit të cilët rregullisht kanë pirë këtë lëng kanë gjumë më kualitativ. Hulumtuesit nga Universiteti...

Fëmijët minatorë të Bulqizës

Shumë gjëra kanë ndryshuar në Shqipëri muajt e fundit, por jo fati i fëmijëve të qytetit të Bulqizës, që vijojnë të braktisin mësimin për t’u kthyer në minatorë. Çdo ditë në këto pirgje me gurë dhe baltë, që vetëm...

Lamtumirë Vaçe Zela!

Eshtë përcjellë për në banesën e fundit mes duartrokitjesh, lulesh,lotësh e notave muzikore ‘Artistja e Popullit’, Vaçe Zela. Njerez te njohur e te panjohur u mblodhen prane Teatrit Kombëtar të Operas dhe Baletit për...