1:21 pm - Saturday April 21, 2018

Author Archives: admin

Tirana triumfon në derbin ndaj Partizanit

Tirana fiton minimalisht derbin e 137-të me Partizanin dhe kërcen “samba”. Eshtë pikërisht një brazilian, Gilberto, ai që ka vendosur fatin e një ndeshjeje të luftuar fort, që ka pasur për “kryefjalë” bardheblutë, ndërsa...

Lojrat Olimpike dimerore Sochi 2014, shqiptaret qe marrin pjese

Kanë nisur lojrat Olimpike Sochi 2014 kete pasdite me ceremonine e hapjes (ore lokale 16.14) në stadiumin Fisht Olympic Stadium, në brigjet e Detit të Zi të Rusisë, Eventi sportiv i vitit, do të transmetohet ekskluzivisht në rrjetin...

Dita e Shen Valentinit, kur dashuria humbet kuptimin

[icon name=”icon-heart” size=”3x” color=”#E632CE” align=”left”]14 Shkurti – Shen Valentini[/icon] 14 Shkurti – Shen Valentini Ndoshta po pyesni veten se përse nuk e publikova pikërisht...

Veliaj, takim me minatorët e Bulqizës

Në kuadër të fushatës “Shqipëria Punon”, ministri i Mirëqenies Sociale dhe Rinisë, Erion Veliaj, vizitoi Bulqizën, ku zhvilloi një bashkëbisedim me minatorët. Ai është ndalur në oborrin e godinës së ACR-së dhe ka folur...

Nokia se shpejti me modelin e saj te ri Nokia X (Normandy)

Këto ditë në internet janë publikuar disa detaje të reja për modelin e ri të telefonit të Nokia-s, përkatësisht modelin e njohur si Nokia X apo Nokia Normandy. Më saktë, ka qenë llogaria e famshme e Twitter, @evleaks ajo që i ka...

Si te gatuajme supe krem pule

Per te gatuar Supe krem pule veprojme ne kete menyre: Në një tigan ku kemi hedhur vajin e ullirit e gjalpin, skuqim në të pulën e prerë në copa. Shtojmë në të ujë me koncentratin e pulës dhe e lëmë të ziejë për disa minuta....

Arrestohet Destan Gjeta, akuzuar per vrasjen gjate sherrit te kromit te Bulqizes ne vitin 2011

Vihet në pranga një person i shumëkërkuar nga policia për një vrasje të ndodhur tre vite më parë. Burimet zyrtare të policisë së Bulqizës bëjnë të ditur se në sajë të operacionit policor të koduar “Kromi i Përgjakur”...

8 veprimet e heshtura që bëjnë meshkujt e dashuruar

Kur femrat bien në dashuri, ato flasin shumë dhe të gjithë e marrin vesh, por çfarë ndodh kur meshkujt bien në dashuri? Ata nuk flasin fare, por ja si ta kuptoni Romancë Ndryshe nga Romeo që i thurte aq bukur fjalitë për të dashurën...