1:21 pm - Saturday April 21, 2018

Author Archives: admin

New York, miting kundër Berishës

Shqiptarë të Amerikës zhvilluan në New York një tubim-protestë kundër kryeministrit Sali Berisha. Organizator i eventit ishte grupi “Shqiptarët për një Shqipëri Demokratike”, i cili i është përkushtuar luftës për liri politike,...

Bulqizë, humb jetën minatori (VIDEO)

Një tjetër minator humbi jetën sot në minierën e Bulqizës e cila administrohet me koncension nga ACR-ja dhe që është pjesë e Balfin Grup. Ai është Bujar Suroçi, 50 vjeç. Sipas policisë lokale, ngjarja e rëndë ndodhi në nivelin...

Bulqizë, vdes një tjetër minator

Një ngjarje e rëndë është shënuar mëngjesin e kësaj të diele në minierën e Bulqizës. Minatori i identifikuar si Bujar Suroqi ka humbur jetën brenda ambienteve të kësaj miniere. Paraprakisht bëhet me dije se vdekja e 50-vjecarit...

Si te gatuajme filetë pule me djathë dhie dhe domate të vogla

Si te gatuajme “Filetë pule me djathë dhie dhe domate të vogla ” – Receta gatimi për “Filetë pule me djathë dhie dhe domate të vogla”. Për të gatuar filetë pule me djathë dhie dhe domate të vogla veprojmë...

Si te gatuajme supë me kunguj dhe rukola

Si te gatuajme “Supë me kunguj dhe rukola ” – Receta gatimi për “Supë me kunguj dhe rukola”. Për të gatuar supë me kunguj dhe rukola veprojmë në këtë mënyrë: Skuqim qepën në vaj ulliri në zjarr të...

MASH publikon përgjigjet për maturantët, të gjitha notat e provimit të Letërsisë

Ministria e Arsimit dhe Shkencës ka publikuar rezultatet e provimit të Letërsisë. Të gjithë maturantët që i janë nënshtruar testit në datën 31 maj, mund ti gjejnë rezultatet në linkun e mëposhtëm. Gjuhë Shqipe dhe Letësi Rezultate...

Bulqizë, Rama: Rilindja do hapë rrugën e Arbrit për ju

Edi Rama ka zhvilluar sot një takim elektoral me banorët e Bulqizës, të cilëve ju ka kërkuar ta zgjedhin vetë rrugën e tyre, ose drejt rrënimit, ose drejt rilindjes, tha ai. Rama tha para këtyre banorëve se ndihma ekonomike është...

Rama në Peshkopi: Dibranët të japin ujë në ‘bisht të lugës’, tregohuni të zgjuar dhe më 23 qershor

Kreu i Partisë Socialiste Edi Rama gjatë takimit elektoral në Peshkopi, premtoi se socialistët do të bëjnë realitet premtimet e dibranëve, duke filluar nga Rruga e Arbrit. “Falënderoj qarkun për mbështetjen sot. Qarku që i besoi...