1:22 pm - Saturday April 21, 2018

Author Archives: admin

Shqipëri-Norvegji përfundon në barazim 1-1

Ndeshja e vlefshme për kualifikimet në Botërorin Brazil 2014 mes Shqipërisë dhe Norvegjisë, ka përfunduar me rezultatin e barabartë 1-1 . Nën një entuziazëm të jashtëzakonshëm me stadiumin ‘Qemal Stafa’ të tejmbushur me tifozë...

Fara e zeze, habet sevda – sherim per shume semundje

Fara e zezë është bimë njëvjeçare, që rritet deri në 30 cm. Me kërcell të drejtë dhe me degëzime e gjethe te holla, me lule blu në të përhirtë, me bishtajë dhe fara të dhëmbëzuara. Vendi i saj është Azia Perëndimore dhe...

Fara e zezë (Nigella Sativa)

Fara e zezë (Nigella Sativa), ilaçi i çdo sëmundjeje !! Profeti Muhamed alejhi selam gjithmonë i ka këshilluar muslimanët të kujdesen për shëndetin e tyre dhe, si një doktor i vërtetë i ka dhënë zgjidhje sëmundjeve të ndryshme....

Si te gatuajme bërxolla qengji të shoqëruara me imam bajalldi

Si te gatuajme “Bërxolla qengji të shoqëruara me imam bajalldi” – Receta gatimi për “Bërxolla qengji të shoqëruara me imam bajalldi”. Për të gatuar bërxolla qengji të shoqëruara me imam bajalldi veprojmë...

Si te gatuajme cheesecake me luleshtrydhe

Si te gatuajme “Cheesecake me luleshtrydhe” – Receta gatimi për “Cheesecake me luleshtrydhe”. Për të gatuar cheesecake me luleshtrydhe veprojmë në këtë mënyrë: Thërmojmë biskotat. Lyejmë një formë...

Bulqizë, aksident në minierë, në gjendje të rëndë minatori

Aksident në Bulqizë – Bëhet e ditur se sot është plagosur një minator në minierën e kromit të Bulqizës. Një masiv dheu është shkëputur duke zënë poshtë minatorin Sadik Shyti, 52 vjeç, i cili ishte duke punuar në një...

Shiko Shqiperi – Norvegji Live Online

Shiko ndeshjen e futbollit Shqiperi vs Norvegji Live Online me koment shqip ne internet. Ndeshja Shqiperi norvegji Live me 7 Qershor 2013 direkt nga stadiumi Qemal Stafa. Ketu mund te shikoni ndeshjen Shqiperi – Norvegji, e cila do te zhvillohet...

Mufit Durici kandidat i PS-së për kryetar bashkie i Bulqizës

Partia Socialiste ka shpallur kandidaturën për zgjedhjet që do të zhvillohen në 23 qershor për kryetarin e Bashkisë së Bulqizës. Mësohet se selia rozë ka shpallur zyrtarisht si kandidat në këtë bashki, Mufit Duricin, i cili është...