12:22 am - Thursday March 22, 2018

Bulqizë, i plas dinamiti në dorë, plagoset rëndë minatori.

Një tjetër aksident është shënuar në minierën e Bulqizës. Pasditen e sotme, rreth orës 15:00 një minator u plagos rëndë, teksa ishte duke punuar në zonën D të minierës së Bulqizës.

Burime nga vendi i ngjarjes bëjnë të ditur se minatorit Mynyr Velia i ka plasur një sasi dinamiti në duar, duke i shkaktuar plagë të rënda. Ai u transportua menjëherë në spital, prej ku mësohet se është në gjendje kritike për jetën.

Ndërkohë që policia ka mbërritur në vendngjarje dhe po punon për të zbardhur ngjarjen e rëndë.

Filed in: Uncategorized

No comments yet.

Leave a Reply