2:45 pm - Friday March 23, 2018

Bulqizë, mandatohet kryetari i ri i Bashkisë

mufit durici-bashkia bulqizeNë Bashkinë e Bulqizës është mandatuar 3 ditë më parë kryetari i ri i kësaj bashkie, i dalë nga zgjedhjet e pjesshme të 23 qershorit që u zhvilluan në këtë bashki, pasi ish-kryetari i saj, Roland Keta dha dorëheqjen duke kandiduar për deputet të PD-së në Qarkun e Dibrës. Kështu dje, Këshilli Bashkiak i Bulqizës zhvilloi mbledhjen e tij të parë pas 23 qershorit, ku u bë konstituimi i marrjes së mandatit të kryetarit të ri të Bashkisë së Bulqizës, Myfit Duriçi, i cili konkurroi dhe fitoi për PS-në në zgjedhjet e 23 qershorit. Në fjalën e tij përshëndetëse, kryetari i ri i Bashkisë, Myfit Duriçi, pasi falënderoi banorët e Bulqizës për kulturën qytetare që treguan në zgjedhjet e 23 qershorit, premtoi se do të bëjë gjithçka për të plotësuar të gjitha premtimet e dhëna gjatë fushatës elektorale, për të ndryshuar pozitivisht Bulqizën dhe jetën e banorëve të saj. “Nuk do jem kryetar vetëm i socialistëve, por i të gjithë banorëve, ndaj le të bëhemi të gjithë bashkë për ta ndryshuar për mirë qytetin tonë të dashur që është lënë pas dore deri më tani”, theksoi kryebashkiaku Duriçi.

Filed in: Aktualitet, Bulqiza

No comments yet.

Leave a Reply