2:47 pm - Friday March 23, 2018

Bulqizë, minatori i zhdukur prej 21 ditësh, familjarët denoncojnë humbjen

BULQIZË- Roland Dauti, minator pranë frmës koncensionare ACR, rezulton i humbur prej 21 ditësh.

Familjarët e 26-vjecarit të zhdukur, banor i fshatit Vajkal ë Bulqizës kanë bërë me dije se djali i tyre ka marë pjesë në proestat që minatorët kanë mbajtuar pranë zyrave të ACR-së.

Mësohet se i riu herën e fundit që është takuar me prindërit e tij, ka qenë para 21 ditësh, ku ishte kthyer në shtëpi pas protestës së radhës.

I ati ka rrëfyer për NEWS24 se pasi i biri ka lënë telefonin dhe portofollin mbi tryezë ai ka dalë për të mos u khyer më.

Policia ka nisur hetimet për gjetjen e tij, por deri tani nuk ka asnjë pistë dhe lajm rreth 26- vjecarit të zhdukur./Balkanweb/

Filed in: Uncategorized

No comments yet.

Leave a Reply