8:10 pm - Wednesday March 21, 2018

Bulqizë, përplaset automjeti i amb. holandez

Bulqizë – Automjeti i ambasadorit holandez në Tiranë, u përplas sot me automjetin e deputetit të Partisë Socialiste, Qemal Minxhozi në rajonin e Fushë Bulqizës.
Fatmirësisht nga ngjarja nuk ka pasur të lënduar dhe ambasadori i Holandës, Henk den Dool, është shëndosh e mirë. Në automjetin e tij ndodhej edhe ambasadori i Sllovenisë, Bojan Bertoncelj.

Diplomatët ndodheshin atje për të parë nga afër situatën emergjente nga dëbora e madhe e rënë gjatë javëve të fundit. Policia tha paraprakisht se shkak i aksidentit ka qenë rrëshqitja.

Filed in: Uncategorized

No comments yet.

Leave a Reply