12:22 am - Thursday March 22, 2018

Bulqizë, plagoset minatori, transportohet ne spitalin ushtarak

Një minator në minierën e Bulqizës ka mbetur i plagosur plagosur pasditen e sotme. Mësohet se minatori Mustafa Kola, 50 vjec është plagosur në nivelin 16 të galerisë 64.

Burime nga policia bëjnë me dije se, 50-vjecari është përplasur nga vagonët me krom në minerë.

Ndërsa burime nga vendngjarja sqarojnë se menjëherë pas plagosjes, minatori u transportua me helikopter drejt Spitalit Ushtrak në Tiranë, për ndihmë më të shpejtë.

Mjekët e Bulqizës dhe drejtuesit e ACR-së bëjnë me dije se minatori ka pësuar dëmtime por nuk ka rrezik për jetën. Ndërkohë që policia e Bulqizës ka nisur hetimet për të zbuluar se si ka ndodhur ngjarja.
/BalkanWeb/

Filed in: Aktualitet, Bulqiza

No comments yet.

Leave a Reply