1:10 pm - Saturday April 21, 2018

Archive: Si te gatuajme Subscribe to Si te gatuajme

Si te gatuajme gjilnare

Si te gatuajme gjilnare, ëmbëlsirë dibrane – Receta gatimi për gjilnare, ëmbëlsirë dibrane. Për të gatuar gjilnare veprojmë në këtë mënyrë: Ziejmë qumështin me gjalpin dhe sheqerin. Pasi kanë rënë në valë hedhim...

Si te gatuajme sarme me laker

Si te gatuajme sarme me laker – Receta gatimi sarme me laker. Për të gatuar sarmë me lakër veprojmë në këtë mënyrë: Pastrojmë lakrën nga gjethet e prishura, e ndajmë në dysh si dhe ja heqim kërcellin. E vëmë në tenxhere...

Si te gatuajme lazanja me perime

Si te gatuajme lazanja me perime – Receta gatimi për lazanja me perime. Për të gatuar lazanja me perime veprojmë në këtë mënyrë: Skuqim kubikët e patëllxhanit në zjarr të mesëm deri sa të marrin ngjyrë. Heqim patëllxhanët...

Si te gatuajme penne me domate, spec djegës dhe spinaq

Si te gatuajme penne me domate, spec djegës dhe spinaq – Receta gatimi për penne me domate, spec djegës dhe spinaq. Për të gatuar penne me domate, spec djegës dhe spinaq veprojmë në këtë mënyrë: Ziejmë pennet në ujë me...

Si te gatuajme supe krem pule

Per te gatuar Supe krem pule veprojme ne kete menyre: Në një tigan ku kemi hedhur vajin e ullirit e gjalpin, skuqim në të pulën e prerë në copa. Shtojmë në të ujë me koncentratin e pulës dhe e lëmë të ziejë për disa minuta....