1:10 pm - Saturday April 21, 2018

Archive: Sport Subscribe to Sport

Vellezerit Keta nga Bulqiza, promovues te turizmit shqiptar

Pasi ka mbyllur fazën intensive të përgatitjeve, Gjetan Keta ka ardhur në Tiranë për t’i dhënë dhe dorën e fundit stërvitjeve për sfidën e 19 shkurtit përballë turkut Gokalp Ozekler. 32-vjeçari nga Bulqiza, i cili garon për...

Tirana triumfon në derbin ndaj Partizanit

Tirana fiton minimalisht derbin e 137-të me Partizanin dhe kërcen “samba”. Eshtë pikërisht një brazilian, Gilberto, ai që ka vendosur fatin e një ndeshjeje të luftuar fort, që ka pasur për “kryefjalë” bardheblutë, ndërsa...

Erikson Aga, portieri që kërkon të ndjekë shembullin e Etrit Berishës

Është shpallur kampion në Kategorinë e Dytë me Albpetrolin dhe duhej të aktivizohej në Kategorinë e Parë në kampionatin shqiptar, që nis së shpejti. Por portieri Erikson Aga ka ambicie dhe për këtë ka zgjedhur një kampionat tjetër...

Shiko Shqipëri – Armeni Live Online

Shiko ndeshjen miqësore Shqipëri vs Armeni Live Online me koment shqip në internet. Ndeshja miqësore ndërmjet Shqipërisë dhe Armenisë do të luhet ditën e mërkurë, me 14 Gusht 2013 në stadiumin “Qemal Stafa”. Ndeshjen...