1:07 pm - Saturday April 21, 2018

Archive: Web/Hi-Tech Subscribe to Web/Hi-Tech

Facebook blen WhatsApp për 19 miliardë

Facebook njoftoi se ka rënë dakord të blejë shërbimin e mesazheve celulare WhatsApp për 19 miliardë dollarë para të thata dhe stok, në një marrëveshje të rëndësishme që e vë rrjetin më të madh të medias shoqërore në botë...

Nokia se shpejti me modelin e saj te ri Nokia X (Normandy)

Këto ditë në internet janë publikuar disa detaje të reja për modelin e ri të telefonit të Nokia-s, përkatësisht modelin e njohur si Nokia X apo Nokia Normandy. Më saktë, ka qenë llogaria e famshme e Twitter, @evleaks ajo që i ka...

Samsung S5830 Galaxy Ace

Familja Samsung Galaxy edhe më shumë është zgjeruar me modele të rinj dhe me çmime të arsyeshëm. Në mesin e tyre është edhe je Samsung Galaxy Ace. Me pamje i ngjan mjaft iPhone-it. Përkrah ekranit 3.5 inç, ofron edhe sistemin operues...