3:21 pm - Friday March 20, 9553

Cerekfinalet e EURO 2012 do jene keto

Ndeshjet cerekfinale te EURO 2012 tashme jane percaktuar dhe do te jene:

Czech Republic vs Portugal
Germany vs Greece
Spain vs France
England vs Italy

Vetëm Greqia duket se është emri surprizë në listën e çerekfinalistëve të kampionatit europian të futbollit, që po luhet në Ukrainë e në Poloni. Skuadrat e tjera kanë qenë të pritshme: Gjermania, Italia, Franca, Anglia, Portugalia, Spanja dhe Republika çeke. Do fillojnë të ndeshen nesër me njëra tjetrën. Ndeshja e parë do të jetë ajo midis çekëve e portugezëve (I). Të premten do luajnë gjermanët kundër grekëve (II). Të shtunën francezët kundër spanjollëve (III), dhe të dielën italianët kundër anglezëve (IV). Të gjitha ndeshjet do të luhen në orën 20.45.

Fituesja e çiftit I do të ndeshet më tej në gjysmë finale me fituesen e çiftit III, dhe fituesja e çiftti II me fituesen e çiftit IV. Finalja do të luhet në datën 1 korrik.

 

Cerekfinalet Gjysemfinalet Finalja
21 Qershor – Warsaw
  Czech Republic
27 Qershor– Donetsk
  Portugal
 Fituesja e cerkfinales se pare (I)
23 Qershor – Donetsk
 Fituesja e cerekfinales se trete (III)
  Spain
1 Korrik – Kiev
  France
 Fituesja e gjysemfinales se pare (I)
22 Qershor – Gda?sk
 Fituesja e gjysemfilaes se dyte (II)
  Germany
28 Qershor – Warsaw
  Greece
 Fituesja e cerekfinales se dyte (II)
24 Qershor– Kiev
 Fituesja e cerkfinales se katert (IV)
  England
  Italy
Filed in: Uncategorized

No comments yet.

Leave a Reply