12:22 am - Saturday March 24, 2018

‘Çmendet’ Bayerni

Bayern Munichu ka marrë kreun e Bundesligas pas fitores prej 7-0 kundër Freiburgut në Allianz Arena.

Mario Gomez e hapi takimin (8’), ndërsa dy golat e radhës i takuan Franck Riberyt (26’ dhe 40’), i cili vendosi rezultatin e pjesës së parë.

Me dy gola të shpejtë në minutat e para të pjesës së dytë (52’ dhe 55’), Gomez kompletoi het-trikun e tij.

Në minutën e 71-të u akordua penalti në favor të bavarezëve, ndërsa ishte sërish Gomez lojtari që shënoi.

Rezultatin përfundimtar e vendosi Nils Petersen (90’), ndërsa Bayerni ngritet në kuotën e 12 pikëve pas pesë ndeshjeve të zhvilluara. /Telegrafi/

Filed in: Uncategorized

No comments yet.

Leave a Reply