8:21 pm - Wednesday March 21, 2018

Elhaida Dani fiton zemrat e italianëve (VIDEO)

Elhaida DaniElhaida Dani ka kaluar me sukses mbrëmjen e 12 të “The Voice of Italy 2013”, si më e votuara e publikut italian.

Këngëtarja shqiptare interpretoi në mënyrë të jashtëzakonshme këngën “Adagio”, interpretim që u mirëprit me ovacion nga publiku në sallë si dhe u përshëndet nga trajnerët.

Dani e mbylli këngën me lot në sy, gjë e cila tregon se ishte mjaft e emocionuar. Rafaela Carra pas interpretimit tha se, Elhaida ka thyer sonte me mijëra llamba në shtëpitë e publikut italian.

Të enjten e ardhshem zhvillohet gjysmëfinalja e “The Voice of Italy” dhe Elhaida është një nga favoritet për të kaluar në finale dhe pse jo për të fituar garën në fund.

Filed in: Uncategorized

No comments yet.

Leave a Reply