2:46 pm - Friday March 23, 2018

Finalja e Ligës së Kampionëve më 25 Maj 2013 në Wembley do të jetë Bayern Munchen – Borussia Dortmund

bayern-borussiaPër herë të parë në historinë e Ligës së Kampionëve do të kemi një finale ku do të ndeshen dy ekipe gjermane, Bajerni i Mynihut me Borusian e Dortmundit.

Në fakt, dy ekipe gjermane as në gjysmëfinale nuk janë ndeshur. Në finale të Ligës së Kampionëve kemi pasur edhe 3 raste të tjerë derbi, Manchester United ka mundur Çelsin, Milani ka thyer Juventusin dhe Reali ka fituar me Valencian, e para më 2008, e dyta më 2003 dhe e fundit më 2002. Dhe brenda 11 vitesh përsëritet derbi i katërt, ku më 25 maj në Wembley do të luhet një tjetër derbi, por kësaj here janë gjermanët Bayern Munchen vs. Borussia Dortmund.

Filed in: Uncategorized

No comments yet.

Leave a Reply