8:19 pm - Wednesday March 21, 2018

Kombëtarja jonë fiton 2-1 me Katarin

Shqipëria ka fituar miqësoren ndaj Katarit me rezultatin 2-1. Golat për përfaqësuesen tonë u shënuan nga Elis Bakaj (46’) dhe Erjon Bogdani me 11-metërsh (50’).

Takimi i zhvilluar në stadiumin e Rayo Vallecano në Madrid të Spanjës nisi me një minutë heshtje në nderim të viktimave të aksidentit tragjik të Himarës.

Golin e vetëm të takimit Katari e shënoi në minutën e 53-të. Shqipëria do të luajë edhe një ndeshje ndaj Iranit më 27 maj në Stamboll të Turqisë.

Filed in: Uncategorized

No comments yet.

Leave a Reply