12:29 am - Saturday March 24, 2018

Kuqezinjtë e kombëtares tonë kthejnë krenarinë

Kombëtarja  jonë ka shënuar fitore minimale, por mjaft të rëndësishme kundër Sllovenisë, në udhëtimin për në Kampionatin Botëror BRAZIL 2014.

Kuqezinjtë zhvilluan një gjysmë të parë të mirë duke kontrolluar topin dhe duke menaxhuar ndeshjen.

.

Pas disa aksioneve, loja e mirë e kombëtares shqiptare u konkretizua me gol në minutën e 36-të.

Një harkim i mirë nga e majta e Vilës, kaloi mbi Sadikun, por ishte fiks për Roshin, i cili e mposhti në kërcim markuesin e tij dhe portierin Handanovic për të shënuar golin e avantazhit.

Ekipi vendas vazhdoi të luante mirë edhe në pjesën e dytë të lojës, ndërkohë që me raste sllovenët përpiqeshin që të ndëshkonin.

Shqiptarët nuk lejuan që t’u ikte loja nga duart deri në fishkëllimën e fundit të gjyqtarit, ashtu që ato arritën të grumbullonin pikët e plota nga ky takim.

Pas katër ndeshjesh, Shqipëria numëron gjashtë pikë në Grupin E dhe gjendet katër pikë prapa vendit së parë të cilën e mban Zvicra.

Filed in: Uncategorized

No comments yet.

Leave a Reply