2:48 pm - Friday March 23, 2018

Meta ne Bulqize: 23 qershori do te ndeshkoje harresen dhe neglizhencen

lsiPas takimit madheshtor te zhvilluar ne qytetin e Peshkopise, takim ne te cilin u prezantuan kandidatet per deputet ne Qarkun e Dibres, kryetari i Levizjes Socialiste per Integrim, Ilir Meta, u ndaj ne nje takim ne qytetin e Bulqizes. Ne fjalen e tij para mijerave qytetareve te Bulqizes, z. Meta deklaroi se Bulqiza eshte nje qender shume e rendesishme per te gjithe vendin qe si pjese e Qarkut te Dibres, jane me te harruarit dhe te me neglizhuarit nga qeveria aktuale. “Prandaj me 23 qershor, me voten tuaj ju do te ndeshkoni kete harrese, kete neglizhence. Ju nuk i keni asnje borxh Partise Demokratike. Perkundrazi, eshte ajo qe ka detyrime pa fund ndaj popullit tuaj. Ju be kaq kohe qe cdo dy vjet sa here ka zgjedhje lokale apo zgjedhje parlamentare. Premtohet rruga e Arbrit dhe hidhet nje grusht asfalt elektoral”, tha nder te tjera z. Meta.

“Prandaj me 23 qershor, me voten tuaj ju do te ndeshkoni kete harrese, kete neglizhence. Ju nuk i keni asnje borxh Partise Demokratike. Perkundrazi, eshte ajo qe ka detyrime pa fund ndaj popullit tuaj. Ju be kaq kohe qe cdo dy vjet sa here ka zgjedhje lokale apo zgjedhje parlamentare. Premtohet rruga e Arbrit dhe hidhet nje grusht asfalt elektoral. Po ju e dini shume mire se po te vazhdohet me keto ritme do te duhet nja 80 vjet per te perfunduar rrugen e Arbrit. Pranvera vjen cdo vit, por rinia vjen vetem nje here. Jam i bindur se populli i Bulqizes e sidomos te rinjte dhe te rejat e Bulqizes, Peshkopise, Maqellares, Matit, Klosit, nuk do te pranojne me te mashtrohen nga premtimet boshe te Berishes. Por te gjithe se bashku do te votojme qe Bulqiza dhe i gjithe qarku i Dibres me 23 qershor te bashkohen me rrotacionin e sigurt, me ndryshimin e sigurt ne menyre qe te ecim me shpejt drejt Shqiperise evropiane. Jam i bindur se ju do te bashkoheni me programin tone per punesimin.

Sot edhe Berisha premton se do te hape 250 mije vende te reja pune per 8 vitet qe vijne. Por, gjate ketyre 8 viteve me shume vende pune u mbyllen sesa u hapen sepse mungoi vizioni, mungoi politika e mencur dhe e perkushtuar per te hapur vende te reja pune, ne Bulqize dhe kudo ne gjithe qarkun tuaj dhe ne shume zona te tilla ne te gjithe Shqiperine. Prandaj, duke votuar per Perparim Spahiun ju keni votuar per veten tuaj, per femijet tuaj, ju keni votuar per shkolla me te mira dhe jo qe femijet tuaj ta bejne shkollen sic e bejne edhe sot per shkak se nuk investohen as 2 leke per te rikonstruktuar shkollen e mesme. Nderkohe qe ne angazhohemi qe nje pjese e rentes minerare t’i kaloje pushtetit vendor qe te kete mundesi te financoje ne te mire te komunitetit per projekte te ndryshme sociale dhe ekonomike. Ashtu sikurse angazhohemi per t’u dhene te gjithe minatoreve statusin e minatorit sepse kane kaluar nje jete me sakrifica, me vuajtje dhe e meritojne kete solidaritet nga e gjithe shoqeria.

Levizja Socialiste per Integrim, duke nisur nga 24 qershori, do te filloje punen se bashku me deputetin e ardhshem te Bulqizes dhe mbare Qarkut te Dibres, Perparim Spahiun, per te mbajtur angazhimet dhe premtimet tona. Dhe njekohesisht do t’i japim vendin e merituar Bulqizes dhe gjithe Qarkut tuaj ne te gjitha nivelet e qeverisjes se vendit”,- tha Meta nder te tjera.

Filed in: Uncategorized

No comments yet.

Leave a Reply