1:11 pm - Saturday April 21, 2018

Archive: Page 1

Ferit Alla, ekonomisti i suksesshem i gjeologjise dhe minieres se Bulqizes

Burrat e fisit Allhyseni nuk e hoqën pushkën nga krahu. Hazizi, vëllai i Hasanit, ishte i zgjedhur në pleqësinë e fshatit, ku shquhej për drejtësi e ekuilibër. Hazizi me djemtë e pritën me indinjatë pushtimin e vendit nga italianët....

Agjerimi dhe dobite psikologjike te tij

Agjërimi nuk shëron vetëm sëmundjet e trupit, por ai është edhe një kurim i mirë psikologjik. Tom Bernez, student që ka provuar të agjërojë pa pasur asnjë lidhje më islamin thotë: “Unë e konsideroj agjërimin më shumë...

Kalendari i Ramazanit 2016 – 1437 H

Kalendari i Ramazanit me oraret e faljes dhe vaktet/kohët që shënojnë fillimin dhe fundin e agjërimit per muajin e Ramazanit, Qershor-Korrik 2016. Sipas Komunitetit Musliman te Shqipërisë: Dita e parë e agjërimit të Ramazanit është...

Vellezerit Keta nga Bulqiza, promovues te turizmit shqiptar

Pasi ka mbyllur fazën intensive të përgatitjeve, Gjetan Keta ka ardhur në Tiranë për t’i dhënë dhe dorën e fundit stërvitjeve për sfidën e 19 shkurtit përballë turkut Gokalp Ozekler. 32-vjeçari nga Bulqiza, i cili garon për...

Bulqize, ulet cmimi i kromit, mbyllen disa kompani shfrytezuese

Rënia e çmimit të kromit në tregun ndërkombëtar ka mbyllur disa kompani të nxjerrjes së këtij minerali në Bulqizë. 30 është numri i minatorëve të regjistruar si të papunë, ndërsa numri atyre që kanë humbur punën është...

Bulqize, pavionet e spitalit pa ngrohje

Spitali i Bulqizës vijon të jetë pa ngrohje prej vitesh. Në asnjë nga pavionet e këtij spitali nuk funksionojnë kaldajat, e për pasojë pacientëve iu duhet ta sigurojnë vetë mënyrën për t’u ngrohur. Ata kanë marrë nga shtëpitë...

Shiko Big Brother Albania 8 Live

Shiko Big Brother Albania 8 Live Online – Big Brother Albania 8 Live për ju 24 orë në 24. Shiko Live edicionin e 8 të Big Brother Albania, një show shumë i ndjekur nga të gjithë shqiptarët, me plot supriza e sekrete nga më të ndryshmet...

Bulqizë, kinezët vetëmbrohen nga grabitësit

Bulqizë, kinezët shpëtojnë me vetëmbrojtje nga grabitësit me maska. Tre qytetarë kinezë i kanë shpëtuar sot grabitjes nga tre persona të armatosur dhe me maska në Bulqizë falë karatesë. Kinezët kanë rrëfyer për “News 24”,...