2:45 pm - Friday March 23, 2018

Peshkopi, gjobiti një makinë, polici goditet me mjete të forta, 3 në pranga

policia e shtetitMësohet se një punonjës i policisë së Peshkopisë është plagosur me mjete të forta, pasditen e sotme në lagjen “Gjok Doçi” në Peshkopi.

Burime nga vendi i ngjarjes bëjnë të ditur se ngjarja ka ndodhur pas një sherri mes policëve dhe 3 personave që ndodheshin në një automjet, që kishte shkelur rregullat rrugore.

Mësohet se polici Halil Selishta i ka vendosur një gjobë drejtuesit të mjetit dhe ky i fundit, bashkë me dy persona të tjerë që ndodheshin në makinë, kanë kundërshtuar duke e goditur efektivin me sende të forta. Policët e tjerë kanë qëlluar me armë në ajër për të qetësuar situatën. Ndërkaq 45-vjeçari i plagosur është dërguar me urgjencë në spitalin e Peshkopisë, prej ku mësohet se është jashtë rrezikut për jetën.

Policia ka shoqëruar në komisariat autorët e plagosjes, Kudri Qenda 39 vjeç, Shuri Qenda 37 vjeç dhe Shaban Qenga 40 vjeç. /Balkanweb/

Filed in: Uncategorized

No comments yet.

Leave a Reply