1:17 pm - Saturday April 21, 2018

Samsung S5830 Galaxy Ace

Familja Samsung Galaxy edhe më shumë është zgjeruar me modele të rinj dhe me çmime të arsyeshëm. Në mesin e tyre është edhe je Samsung Galaxy Ace. Me pamje i ngjan mjaft iPhone-it. Përkrah ekranit 3.5 inç, ofron edhe sistemin operues Android, i përpunuar me bërthamën TouchWiz. Kur jemi të ekrani, ai është TFT i ndjeshëm në prekje me rezolucion 320 x 480 piksel. Këtë telefon të bukur e lëviz procesori 800 MHz ARM 11, Adreno 200 GPU, Qualcomm MSM7227, ka memorie të brendshme 158 MB, por memoria mund të zgjerohet përmes kartelave microSD deri në 32 GB. Po ashtu, posedon kamerë të fuqishme dhe tejet kualitative 5 mega piksel, me rezolucion 2592×1944 piksel, pastaj Autofokus, ndriçim LED dhe video QVGA@15fps.

Mes tjerash posedon edhe marrës GPS, A-GPS, Google Mape, kompas digjital, shfletues HTML, lidhjet GPRS, EDGE, HSDPA, 7.2 Mbps, Wi-Fi 802.11 b/g/n, DLNA, Bluetooth v2.1 A2DP dhe v2.0 microUSB. Dimensionet e këtij telefoni janë 112.4 x 59.9 x 11.5 mm, ndërsa peshon 113 g, ndërsa mbështet rrjetet HSDPA / GSM / 850 / 900 / 1800 / 1900 / 2100.

Procesori: Qualcomm MSM7227

Kamera: 5 MP

Memoria: 158 MB

Audio: Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth v2.1

Rezolucioni: 320 x 480 piksel

Me pamje i ngjan mjaft iPhone-it. Përkrah ekranit 3.5 inç, ofron edhe sistemin operues Android, i përpunuar me bërthamën TouchWiz.

Këtë telefon të bukur e lëviz procesori 800 MHz ARM 11, Adreno 200 GPU, Qualcomm MSM7227, ka memorie të brendshme 158 MB,

Po ashtu, posedon kamerë të fuqishme dhe tejet kualitative 5 mega piksel, me rezolucion 2592×1944 piksel, pastaj Autofokus, ndriçim LED dhe video QVGA@15fps. /Shqip-Media/

Filed in: Web/Hi-Tech

No comments yet.

Leave a Reply