12:25 am - Thursday March 22, 2018

Shembje në Bulqizë, një minator humb jetën në galeri

BULQIZË- Një minator humbi jetën brenda galerisë së minierës, ne Bulqizë. Ngjarja ka ndodhur sot në mesditë, ndërsa raportohet se viktima është 55-vjeçari Fetah Shehu.

Burime nga vendngjarja bënë të ditur se shkak për vdekjen e minatorit është bërë shembja e një masivi dherash në një galeri të braktisur, ku punonte 55-vjeçari.

Policia mbërriti menjëherë në vendngjarje dhe nisi hetimet./BalkanWeb/

Filed in: Uncategorized

No comments yet.

Leave a Reply