6:18 pm - Saturday March 17, 2018

Shqipëria fiton ndaj Iranit

Kombëtarja jonë e futbollit ka fituar takimin miqësor me përfaqësuesen e Iranit. Shqipëria mposhti Iranin me rezultatin minimal 1-0, në takimin e zhvilluar në Stamboll të Turqisë. Autori i golit të vetëm të takimit ishte Emiljano Vila në minutën e 60-të takimit.

Kjo ishte fitorja e dytë radhazi pas asaj me Katarin 2-1 për teknikun italian Xhani De Biasi. Edhe pse me një formacion eksperimental, Shqipëria bëri një paraqitje të mirë ndaj Iranit, sidomos në pjesën e dytë kur u shënua dhe goli i fitores.

Filed in: Uncategorized

No comments yet.

Leave a Reply