6:00 pm - Saturday March 17, 2018

Shtëpia e sekreteve “Big Brother 6” (Foto)

big brother 6 albaniaNisi dje aventura 100-ditore e një prej spektakleve më të ndjekura në vend “Big Brother 6”

“Big Brother” një nga spektaklet më të ndjekura në ekranet shqiptare është rikthyer dje në edicionin e tij të gjashtë. Një mbrëmje e mbushur me të papritura dhe emocione mund të quhen orët e djeshme në ekranin e “Top Channel”. Me stilin e saj, krejt të veçantë, Arbana Osmani ka hyrë plot sharm, e veshur me një fustan të gjelbër tepër elegant, për të rinisur aventurën e saj më të bukur televizive. Edhe këtë vit nuk ka munguar opinionisti dhe zëri ndryshe brenda këtij formati, gazetari Arjan Konomi. Në këtë edicion Arjani nuk do të jetë i vetëm, pasi të tjerë opinionistë do t’i bashkohen panelit.  16 banorë kanë hyrë dje brenda në shtëpi, për të nisur një aventurë krejt ndryshe nga ajo që kemi parë më parë në historinë e këtij show. Duke parë atë çfarë u transmetua dje në ekran, duket se “Big Brother 6” do të jetë loja e madhe e sekreteve. Çdo banor që ka hyrë në shtëpi mbart një sekret me vete, ose një mision të veçantë. Çdo sekret ka një vlerë monetare dhe për ta ruajtur atë banori duhet të luajë fort, sepse nëse sekreti zbulohet çmimi i tij i kalon atij që ia zbulon. Një surprizë e vërtetë këtë vit ka qenë dhe shtëpia ku banorët do të kalojnë ditët e tyre. Më shumë hapësira dhe dhoma surprizash, ajo ka qenë një e papritur për banorët, por edhe për publikun. Dy personat e parë që kanë hyrë në shtëpinë e “Big Brother” 6 janë Iliri dhe Joana. Më pas kanë hyrë me radhë, Elona, Blendi, Olsieni, Etleva, Arsimi, Eldora, Marselini, Altina, Xhimi, Elena, Olta, Anaidi, Shpendi dhe Jonilda. Bashkë me sekretet që mbartin me vetë 16 banorët ka prej tyre që kanë dhe misione. Olsieni është shumë i lidhur me nënën e tij dhe ka bërë një tatu për të. Por në shtëpi atij i duhet ta fshehë tatunë, duke e komentuar se i përket të fejuarës së tij. Interesantë ishte në këtë edicion dhe futja e dy binjakëve Blendit dhe Andit, të cilët do të kenë dhe misionin më të vështirë ndër banorët. Gjatë qëndrimit në shtëpi, ata do të jenë një person i vetëm. Një nga sekretet e para që është zbuluar ka qenë ai i një banori talasemik, i cili do të jetë brenda shtëpisë së “Big Brother”. Sekreti i dytë është i një banori që ushtron Tae Kwon Do, ndërsa sekreti i tretë i një banori i cili «nuk flet me babanë, prej 13 muajsh, sekreti i katërt është që një nga banorët është i martuar, i cili në shtëpi do të prezantohet si beqar. Sekreti i pestë është i një banori që ka vendosur të bëjë ndërhyrje estetike brenda “Big Brother”.

Sekreti i gjashtë është i një banori i cili di 1000 tekste këngësh. Sekreti i shtatë është i një banori që ka nisur të pijë duhan që në moshën 4 vjeç. Sekreti i tetë është i një banori që ka punuar si zhigolo. Sekreti i nëntë është i një banori i cili është fans i Real Madridit. Sekreti i dhjetë është tepër human, i përket një banori i cili prej 10 vitesh kujdeset për një person me aftësi të kufizuara. Sekreti i njëmbëdhjetë është i një banori i cili ka 100 palë këpucë. Sekreti i dymbëdhjetë është i një banori që Kanuni i ka prishur lidhjen. Sekreti i trembëdhjetë është i një banori që është vegjetarian. Një mision i vështirë i është lënë këtë vit Arsimit. Ai do të ketë në dorë fatin e një banori të shtëpisë, pasi do ta çojë atë në nominim të përhershëm. Mbrëmja e së shtunës ishte fillimi i aventurës 100-ditore që do të ndiqet nga publiku në ekranin e “Top Channel” dhe në dy kanalet e dedikuara në DigitAlb BB1 dhe BB2. Kompania e punësimit “The Head Hunter” që është prezente në Shqipëri, Kosovë, Maqedoni, Mal të Zi do të ofrojë për fituesin e “Big Brother” një kontratë këshillimi karriere falas për gjithë jetën. Gjithashtu, kjo kompani, për fituesit e vendit të dytë dhe të tretë ofron një kontratë punësimi 2-vjeçare në kompanitë më prestigjioze në Shqipëri, rajon dhe BE, si dhe një kontratë këshillimi karriere falas për gjithë jetën.

Elona, 27 vjeç

Elona jeton prej 23 vjetësh në Paris me familjen.  Ajo është një stiliste e diplomuar në një nga shkollat më të vjetra të modës në Paris. Vjen në “Big Brother” për të për të rivendosur lidhjet me realitetin shqiptar nga i cili është shkëputur prej kohësh.

Xhimi, 44 vjeç 

Xhimi e ka kaluar pjesën më të madhe të jetës duke shtëtiur e jetuar në qytete të ndryshme të Europës, pasi gjithnjë ka dashur të jetë një shpirt i lirë. Aktualisht jeton në Athinë dhe “Big Brother”-in e sheh si aventurën e radhës dhe një eksperiencë që duhej me doemos ta provonte.

Etleva

Mbushi 20 vjeç mbrëmjen kur u bë pjesë e shtëpisë së “Big Brother”-it. Etleva vjen nga Miloti dhe prej kohësh është transferuar në Tiranë ku ndjek studimet për Sociologji. Vjen në BB pasi beson se është një përvojë që do t’i ndryshonte jetën në të ardhmen e saj.

Altina, 26 vjeç

Altina vjen nga Gjakova dhe është diplomuar për aktrim në Akademinë e Arteve në Prishtinë. Numëron disa role në shfaqje të suksesshme teatrale në Kosovë. Futet në “Big Brother” për të sfiduar veten në një realitet të jashtëzakonshëm.

Elena, 18 vjeç

Banorja më e vogël e shtëpisë është njëkohësisht edhe modele e suksesshme. Është shumë familjare me kamerat dhe dëshiron të jetë gjithnjë në qendër të vëmendjes. Të ardhmen e sheh të projektuar në televizion dhe kjo është arsyeja kryesore e ardhjes së saj në BB.

Olseni, 27 vjeç

Olseni vjen nga Elbasani dhe prej shumë vitesh jeton në Athinë. Ai është një djalë që në jetë ka bërë me dhjetëra lloje punësh, me shumë iniciativa dhe vetëbesim ka arritur që të ngrejë bizneset e tij që në moshë fare të re. Vjen në BB pasi e intrigon ideja e bashkëjetesës me një të panjohur, por nuk fsheh dhe joshjen që ka nga çmimi final.

Shpendi, 30 vjeç

Shpendi vjen nga Prishtina ku ka menxhuar me sukses një biznes privat. Ai sapo ka dalë nga një marrëdhënie e gjatë, fryti i së cilës është një vajzë e vogël 15-muajshe, Liza, e cila është kthyer në motivin e jetës së tij. Vjen në BB me vetëbesimin se do të ecë përpara, sepse  beson se ka një armë që do ta ndihmonte shumë në këtë sfidë: pozitivitetin.

Arsimi, 33 vjeç

Arsimi vjen nga Prizreni. Punon ne një organizatë humanitare dhe në kohën e lirë ai i përkushtohet plotësisht pasionit të tij më të madh, fotografisë. Ka një studio të tijën dhe ka realizuar me dhjetëra sete fotografike profesionale. Ardhja e tij në BB është realizimi i një dëshirë të madhe për të provuar emocione të forta dhe eksperienca jashtë së zakonshmes.

Iliri, 27 vjeç

Prej 9 vjetësh jeton në Firence, qytet të cilin ai e adhuron dhe e jeton në 360 gradë. Është larguar nga Shqipëria për arsye studimi dhe pret të diplomohet në Universitetin e Firences për Arkitekturë. Arsyet pse ai vjen në BB janë të shumta, por më kryesorja është se do t’i japë vetes një mundësi për të qenë dikush.

Anaidi, 27 vjeç

Lindur e rritur në Tiranë Anaidi ka studiuar Gazetari, profesion të cilin ende pret që ta ushtrojë. Jeta e tij ka qenë një aventurë ku asnjë ditë nuk i ngjante tjetrës. Vjen në BB pasi i duket si një mundësi e artë për të fituar shpejt famë e sukses!

  Jonilda

Jonilda është 25 vjeç, vjen nga Puka, por prej 10 vjetësh jeton e punon në Parma të Italisë. Aty ushtron prej shumë kohësh profesionin e laborantes dentare, një punë të cilën ajo e bën me shumë dëshirë. Vjen në BB pasi e konsideron veten një lojtare shumë të mirë, gjithashtu do ta provojë veten sesa do arrijë të rrijë mbyllur në një ambient duke pasur parasysh natyrën e saj të lëvizshme.

  Eldora 27 vjeç

Është rritur në Berat dhe prej disa vitesh jeton në Tiranë me familjen. Ajo ka studiuar për Gjermanisht dhe aktualisht po ndjek studimet e dyta, në degën e Infermierisë, e cila ka qenë një dëshirë e saj e hershme. Gjithashtu, prej disa kohësh punon në një agjenci udhëtimi duke pasur kështu një tjetër profesion në CV-në e saj. Vjen në BB për t’i vërtetuar vetes e të tjerëve se është e zonja për ta përballuar e vetme jetesën në një ambient të ri mes të panjohurish.

Marselino 25 vjeç

Marselino origjinën e ka na Berati, por prej vitesh jeton familjarisht në Bari. Ai nuk ka një profesion të tijin, por veten e konsideron një “gjithçkabërës” pasi nuk lodhet e nuk mërzitet nga asnjë lloj pune. Prej një viti është bërë babai i lumtur i një djali. BB e sheh si mundësinë që të rikthehet në Shqipëri e ta ndërtojë jetën me familjen e tij të re këtu.

Joana 26 vjeç

Joana vjen nga Tirana ku aktualisht jeton vetëm, pasi e gjithë familja e saj jeton në Greqi. Ka studiuar Farmaci dhe ëndrra e saj është që të ketë një farmaci të sajën. Vjen në BB për të provuar veten e saj në një ambient multikulturor brenda kontekstit të një loje.

Olta, 25 vjeç

Olta vjen nga Londra ku ka më shumë se 15 vjet që jeton me familjen e saj. Qyteti i saj i lindjes është Burreli ku rikthehet me shumë nostalgji për vitet e fëmijërisë. Është diplomuar për Biznes-Juridik në Londër, pavarësisht se puna e saj e ëndrrave do të ishte Make-up Artist. Vjen në BB për të rivendosur një marrëdhënie me vendin e saj të lindjes.

Filed in: Uncategorized

No comments yet.

Leave a Reply