6:09 pm - Saturday March 17, 2018

Si te gatuajme supe krem pule

Per te gatuar Supe krem pule veprojme ne kete menyre: Në një tigan ku kemi hedhur vajin e ullirit e gjalpin, skuqim në të pulën e prerë në copa. Shtojmë në të ujë me koncentratin e pulës dhe e lëmë të ziejë për disa minuta. Në fund shtojmë purenë e patates dhe panën. Supa është gati, në fund i hedhim majdanoz.

Përbërësit e supës:

– 200 g pule
– pure patatesh
– pana kuzhine
– gjalpë
– vaj ulliri
– majdanoz
– limon
– koncentrat pule

Ju befte mire nga Sitegatuajme.Net

Filed in: Si te gatuajme

No comments yet.

Leave a Reply