8:15 pm - Wednesday March 21, 2018

Triumfon Reali

Me rezultat 4-2, Real Madridi e ka fituar derbin lokal kundër skuadrës së tretë nga kryeqyteti spanjoll, Getafe.

Karim Benzema kaloi Mbretërit në epërsi (14’), ndërsa në këtë gol ishin të përfshirë edhe Oezil dhe Marcelo.

Mbrojtjen e dobët të vendasve e shfrytëzoi Miku, i cili barazoi shifrat (39’) dhe me rezultat 1-1 u mbyll gjysma e parë.

Pas një ore lojë u akordua penalti në favor të Los Blancos, ndërsa i pagabueshëm u tregua Cristiano Ronaldo.

Një top të shkëlqyer të Ronaldos e pranoi Benzema për të ngritur epërsinë në 3-1 (69’), ndërsa Miku u tregua sërish i rrezikshëm duke realizuar golin e dytë për mysafirët.

I porsainkuadruari në lojë, Gonzalo Higuain, shoi shpresat e Getafes për barazim eventual duke shënuar edhe golin e katër për Merengues, ndërsa asistues i këtij goli ishe Ricardo Kaka.

Kjo është fitorja e dytë e Real Madridit në dy ndeshje dhe tash ka gjashtë pikë, dhe mban primatin në Kampionatin spanjoll. /Telegrafi/

Filed in: Uncategorized

No comments yet.

Leave a Reply